Eşya Paketleme

Çoğu insan ev taşıma işlerinde genelikle evden eve şirketlerinin seçmesinin temel nedeni tabi kide uzman bir şekilde yapmış oldukları paketleme ve ambalaj işlemleri tabi bunu her nakliye firması yapamaz. Eğer seçmiş olduğunuz firma ucuz veya korsan bir şirket ise bu hizmeti gerektiği gibi size sunamaz.

Evrim nakliyat A sınıf kalitesine sahip bir firma olduğundan sunacağı ambalaj ve paketleme hizmeti de yine aynı şekilde A sınıf kalitede bir paketleme hizmeti olacaktır. Kullanmış olduğumuz malzemeler hijyenik olup, haftalık olarak da yinelenmektedir.

İyi bir paketleme için kesinlikle bilgi birikimi ve tecrübe şarttır, firmamız 1998 yıllından beri bu sektörde hizmet verdiğinden ötürü müşterilerini nasıl memnun edeceğini bilen bir firmadır.

Ev Eşyası Nasıl Paketlenir ?

Tecrübeli bir firma öncelikle kullanacağı malzeme çok önemli, örnek verecek olursak; tecrübe sahibi firma ambalaj işlemlerinde kesinlikle eşya yapışmayan bant kullanmalıdır, bazen bazı tecrübe yoksunu firmalar kullanmış olduğu bantlar eşya kalıcı izlere sebebiyet verir. Bir diğer önemli şey ise yapacağı ambalaj işleminden önce eşyaları türüne ve yapısına göre ayırıp buna göre bir paketleme yapması şarttır, örneğin; beyaz eşyalarda patpat, mobilya ve kir kapla olasılığı yüksek eşyalarda ise önce streç naylon ile kaplanıp sonrasında patpat ile ambalaj yapılması gerekiyor.

Taşınma Sırasında Kırılabilecek Eşyaları Nasıl Paketlenmeli?

Mutfak, cam, ufak ve hassas eşyaların toplanıp paketlenmesi özel bir hassasiyet isteyen bir iştir. Tek tek toplanıp, boyutlarına ve türüne göre ayrılması gerekir. Tecrübeli bir nakliye firması için ortalama 3+1 evde bulunan bir mutfak eşyasını 45 ile 120 dakika arası paketlemesini bitirebilir ama eğe kendiniz bu işlemi yapacaksanız sabırlı ve yavaş bir şekilde yapabilirsiniz.

Adım adım paketleme;

  1. Öncelikle ihtiyacınız olan malzemeyi temin edin, bu malzemeleri satın alabilir veya nakliye firmasından isteyebilirsiniz. ( Koli bandı, gazete, orta boyutlarda koli)
  2. Kırılacak eşyaların paketlemesini yaparken kesinlikle çok büyük koli kullanmayın, orta ölçekli koli kullanmak ufak ve kırılma ihtimali olan eşyalar için makuldür.
  3. Kırılacak eşyaları kolilere daha özenli yerleştirmeye dikkat edin, büyük olanlar alta yerleştirin.
  4. Tüm kırılacak eşyaları ( bardak, porselen vb) gazete veya kağıt ile kaplayan ayrıca birbirine teması engellemek içinde mutlaka aralarına gazete veya kağıt ile doldurun.
  5. İçinde kırılacak eşya olan kolilerin üzerini mutlaka uyarı etiketleri belirtmelisiniz bu sayede taşınma esnasında üstünde uyarı etiketi olan eşyalar daha dikkatli bir şekilde taşınır.

Evrim Kırklareli nakliyat sektöründe paketleme konusunda işini itinayla yapan firmalar arasındadır, sizde kaliteli bir paketleme istiyorsanız; bunun için hemen bize ulaşabilirsiniz.